Problém - Cukání, dušení, startování

Odpovědět
bob.boban
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 20, 2009 10:40 pm

Problém - Cukání, dušení, startování

Příspěvek od bob.boban »

Ahoj,
mám Baleno 1.8GTX rv 97. Ráno když startuju studený motor tak chytne, ale po pár vteřinách zhasne. Znovu natočím a pak už běží normálně. Někdy (když je velká zima) musím i 3 krát startovat. To by mi ani tak nevadilo, ale když jedu s ohřátým motorem a prošlápnu plyn tak vynechá a začne se pár vteřin dusit (jako kdyby stratil vátr z plachet) a pak už jede dobře. A někdy to udělá sám mezi 3000 - 3500 otáčkama že stratí výkon. Už jsem měnil lambda sondu i čidlo sání a furt nic. Lamda sonda byla dost očouzená. Jediné co kdysi na chvíli pomohlo byla výměna svíček, ale po 200km zpátky to samé. Taky se občas stane (cca 1x týdně), že zůstane svítit Check Engine kontrolka. Po zhasnutí a opětovném nastartování už zhasne. Motor má nalítáno 160 000km.
Nevíte někdo co stím? Nevím si vůbec rady.
Díky za všechny nápady.
Reklama
 

Miloš
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 30, 2013 10:12 am

Re: Problém - Cukání, dušení, startování

Příspěvek od Miloš »

Dobrý den,mám také Baleno 1.8GTX a stejný problém.Při nastartování také motor zhasne a při sešlápnutí pedálu na podlahu a má asi 3-4 sekundy pauzu a potom se teprve pořádně rozjede.Při startování ráno a velké teplotě tak chytne lépe ale jak je zima tak musím také i 3 krát startovat.Dával jsem nové svíčky + palivový filtr ale problém je stále stejný.Pokud máte nějaké nové novinky při řešení tak děkuji za odpověd.To jste měnil lambda sondu co je u motoru?Děkuji Taube.
Miloš
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 30, 2013 10:12 am

Re: Problém - Cukání, dušení, startování

Příspěvek od Miloš »

Ještě také kolísají otáčky a stane se mi někdy že motor na křižovatce zhasne ale není to tak časté.
Odpovědět