Swift 1.3 - 16l/100km?

Odpovědět
lipo
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 05, 2005 1:00 am

Swift 1.3 - 16l/100km?

Příspěvek od lipo »

Nazdar Swiftaci,

nedavno som kupil swiftika 1.3 automat (1992) a dost ma zaskocila spotreba. Pred par mesiacmi som ho mal pozicany a siel som okolo 7.5 litra zvacsa po dialnici, co sa mi zdalo dost, ale vravim si, automat...
Teraz sa mu "cosi stalo" a v meste idem okolo 15-17 litrov na 100 km. Nasiel som rozpadnutu palivovu hadicku, vymenil ju a dostal sa z 20 na spominanych 15-17. Sytic vyzera v pohode, spustil som volnobezne otacky tak nizko, ze celkom presne rozoznam, kedy je zapnuty a kedy vypnuty. Vzduchovy filter vyzera v poriadku, sviecky som vymenil. Motor ide pravidelne, takze predstih by mal byt ok. Viete mi niekto poradit, kde moze byt problem?
Kde na karburatore najdem nastavenie zmesi (skrtiaci ventil na palivo a vzduch, alebo nieco podobne)?
Viete mi niekto poradit, ako uplne odstavit sytic? Cez zimu tu mame aj v noci cez 10 stupnov a cez den tak do 20, takze by mu to namalo vadit.

Vdaka za kazdu radu. :wink:
Reklama
 

milosh
Administrátor
Příspěvky: 105
Registrován: pát zář 02, 2005 10:58 pm

Příspěvek od milosh »

Co na to lambda sonda? Neni vadna?
lipo
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 05, 2005 1:00 am

Příspěvek od lipo »

Lambda sonda?

Ked mam byt uprimny, myslel som, ze lambda sondu maju len pozitacom riadene motory, resp vstrekovania. Mrknem sa, ci nieco podobne najdem. Bol som u chlapika, co robi motory, nakolko som so silami na konci a ten tvrdil, ze to pravdepodobne bude podtlakova kadicka tahat palivo z karbosa. Pozrie s na to buduci tyzden, tak ho poprosim nech sa mrkne aj na lambdasodu.

Vdaka za radu.
Ondra RZ4x4
Zkušený diskutér
Příspěvky: 42
Registrován: úte říj 25, 2005 10:53 pm
Bydliště: Oslavany Tel:608/401 248 mail:rz4x4@seznam.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra RZ4x4 »

Taky byto mohla dělat váha vzduchu. :?
Ale 15 je fakt až příliš.
BAZAR - http://www.offroadforum.cz/viewtopic.php?t=122&start=0
SLOVNÍČEK - http://www.offroadforum.cz/viewtopic.php?t=567&start=0
www.offroadforum.cz
Kdeje vůle je i cesta!
A co nejde přejet musí jít přeskočit!
redflek
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 03, 2005 9:20 am
Bydliště: Martin

spotreba

Příspěvek od redflek »

skontroluj si, ci nemas pokazene tesnenie pod karburatorom, to sa opcas stava, a potom mas spotrebu aj 20L, alebo skontroluj nadrz, ci neni nikde derava, ak si to palivove potubie menil cele tak sa popozeraj ci ti tesni vsade, a ak nie porozmislaj nad tym. Niekedy sa stane, ze aj popri nejakej vacke unika stava. Ak mas moznost dat si niekde odmerat motor, ake ma tlaky, tak uvidis, alebo tlaky v palivovom potruby, lebo palivo je pod urcitym tlakom z nadrze hnane do karburatora. Dufam, ze ti tato diagnosticka uvaha pomoze.
Suzuki ALTO GLX 1,1 45/62 Kw/Hp r.v.: 2004 + Tuning
OMG

Příspěvek od OMG »

Tak to je pecka, v prvním příspěvku napíše že má karburátor, první křemeňák mu odpoví že je v háji lambáda, zasměju se, napíše že karburátor nemá lambádu a další křemeňák mu odpoví jestli to neni váha vzduchu... chlapy vyserte se na auta když tomu nehovíte... neumim plavat tak nelezu do bazénu...
Ondra RZ4x4
Zkušený diskutér
Příspěvky: 42
Registrován: úte říj 25, 2005 10:53 pm
Bydliště: Oslavany Tel:608/401 248 mail:rz4x4@seznam.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra RZ4x4 »

máš bot!! tada vlastně dva!! :idea: :oops: :oops: :oops: :oops: :lol:

ale co teda nějaký moudro! :idea: :P :wink:
BAZAR - http://www.offroadforum.cz/viewtopic.php?t=122&start=0
SLOVNÍČEK - http://www.offroadforum.cz/viewtopic.php?t=567&start=0
www.offroadforum.cz
Kdeje vůle je i cesta!
A co nejde přejet musí jít přeskočit!
OMG

Příspěvek od OMG »

Ondra RZ4x4 píše:máš bot!! tada vlastně dva!! :idea: :oops: :oops: :oops: :oops: :lol:

ale co teda nějaký moudro! :idea: :P :wink:
zkontroloval bych stopro vedeni paliva od nadrze pres pumpu do karburatoru, nekde to bude tyct, nebo bude ucpana vratna hadicka, co ti jde z vejfuku? Kdyby byla moc bohata smes tak to budes cejtit, nebo cernej kour z vejfuku, pokud ne tak to nekde tece, tesneni pod karburatorem, ale zkusil bych trubky a hadice asi tak...
handbrake
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 25, 2007 6:51 pm

Příspěvek od handbrake »

no ubehlo dost casu od posledneho prispevku, ale este by som kukol rozvody.ked su zle urobene auto nejde a zere jak svina.
Kitt2002
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 14, 2009 10:27 pm

Re: Swift 1.3 - 16l/100km?

Příspěvek od Kitt2002 »

Mam podobny problem. Jedna se ale o swifta 1,0 automat 89. Spotreba se pohybuje pri velmi klidne jiste kolem 12l. Navic se jiz dvakrat stalo, ze nenastartoval, starter toci a toci ,ale motor nenaskoci - ikdyz ma obcas jakoby snahu. Dvakrat to bylo u servisaka, pry to jen vycistil, vymenil svicky a bylo chvili po problemu, az na tu spotrebu. Ted se to stalo zase. Kdyz sem vyndal svicky, tak to vypadalo, ze je to prechlastany. Svicky byly uplne mokry. Na co se zamerit? Netusim. Ma to lambdu, ale pripada mi ,ze tam je karbec, cemuz nejak nerozumim. Diky

Motor vypada nejak takto viz foto
Přílohy
swift.jpg
(84.7 KiB) Staženo 2418 x
Odpovědět