Airbag

Odpovědět
EGY

Airbag

Příspěvek od EGY »

Nedávno jsem si koupil Suzuki Baleno 1.6 16V zjistil jsem že bylo bourané i když to tak nepadá, Airbagi jsou asi vystřelený ikdyž kontrolka hlásí OK ale, volant je měkký a u spolujezdce nevím. Kolik stojí 2 airbagi(šofér+spolujezdec) předpokládám kolem 15 000 Kč za oba. :roll:
Reklama
 

Marek
Závislý diskutér
Příspěvky: 276
Registrován: pát led 06, 2006 4:04 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek »

Ahoj. No taky jsem kupoval Baleno, které bylo kdysi bourané, asi asi to bylo jenom ťuknuté, protože airbagy tam jsou. Jinak na volantu to mám i já trošku měkčí, takže to nemusí hned znamenat že je máš vystřelené. Když tak zkus vytáhnout ten airbag z volantu. Na boku volantu jsou 2 plastové krytky (na každé straně jeden), ty sundej a pak povol ty 2 šrouby (takové jakoby zlaté) a pak jde vytáhnout celý airbag a uvidíš jestli tam je nebo ne. Jinak na ty šrouby potřebujš speciální klíč, který se dá koupit. Já jsem ho kupoval za 145,-.
rcph
Závislý diskutér
Příspěvky: 175
Registrován: čtv bře 30, 2006 5:15 pm

Příspěvek od rcph »

Marek píše:Ahoj. No taky jsem kupoval Baleno, které bylo kdysi bourané, asi asi to bylo jenom ťuknuté, protože airbagy tam jsou. Jinak na volantu to mám i já trošku měkčí, takže to nemusí hned znamenat že je máš vystřelené. Když tak zkus vytáhnout ten airbag z volantu. Na boku volantu jsou 2 plastové krytky (na každé straně jeden), ty sundej a pak povol ty 2 šrouby (takové jakoby zlaté) a pak jde vytáhnout celý airbag a uvidíš jestli tam je nebo ne. Jinak na ty šrouby potřebujš speciální klíč, který se dá koupit. Já jsem ho kupoval za 145,-.
Přesně tak...podívat se, k oběma se dostaneš... jinak ŘJ se dá oklamat vloženým odporem do konektoru. Jestli máš podezření, podívej se do volantu a pod palubovku.
Suzuki Baleno Wagon 1,6 GLX
Marek
Závislý diskutér
Příspěvky: 276
Registrován: pát led 06, 2006 4:04 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek »

rcph píše:
Marek píše:Ahoj. No taky jsem kupoval Baleno, které bylo kdysi bourané, asi asi to bylo jenom ťuknuté, protože airbagy tam jsou. Jinak na volantu to mám i já trošku měkčí, takže to nemusí hned znamenat že je máš vystřelené. Když tak zkus vytáhnout ten airbag z volantu. Na boku volantu jsou 2 plastové krytky (na každé straně jeden), ty sundej a pak povol ty 2 šrouby (takové jakoby zlaté) a pak jde vytáhnout celý airbag a uvidíš jestli tam je nebo ne. Jinak na ty šrouby potřebujš speciální klíč, který se dá koupit. Já jsem ho kupoval za 145,-.
Přesně tak...podívat se, k oběma se dostaneš... jinak ŘJ se dá oklamat vloženým odporem do konektoru. Jestli máš podezření, podívej se do volantu a pod palubovku.
To mě zajímá...ten odpor. Jelikož jsem si vyměnil volant za volant bez airbagu a teď mi svítí kontrolka na palubce. Tak jsem zvažoval buď její amputaci, ale to s tím odporem by bylo lepší řešení, hlavně proto že bych nemusel rozebírat přístrojovku a mohl bych odpor lehce vyndat až na STK půjde starý volant. Jaký se tam dá použít ten odpor? (kolik ohmů)....a snad tím nic nezničím!!!
A když už jsi zmiňoval ŘJ, tak kde se v Balíkovi nachází? Dííky
Suzuki Baleno Klub - http://sbk.zde.cz
rcph
Závislý diskutér
Příspěvky: 175
Registrován: čtv bře 30, 2006 5:15 pm

Příspěvek od rcph »

2 Marek: Hodnota odporu je asi 1 - 1,2KOhm, ale doporučuju ověřit si to u nějakého autoelektrikáře. Jinak jej dáš do konektoru airbagu, který jsi odpojil. ŘJ si pak myslí, že je připojena pyropatrona airbagu a je to v poho.
:!: V žádném případě ale neměřit odpor pyropatrony multimetrem - hrozí její odpálení!!!:!:
U Balíka přesně nevím, ale ŘJ se většinou nachází pod př. sedačkama nebo ve středovém tunelu.

P.S.: při odpojování a připojování airbagů nebo čidel je dobré odpojit -pól baterie, pro jistotu 8)
Suzuki Baleno Wagon 1,6 GLX
Marek
Závislý diskutér
Příspěvky: 276
Registrován: pát led 06, 2006 4:04 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek »

rcph píše:2 Marek: Hodnota odporu je asi 1 - 1,2KOhm, ale doporučuju ověřit si to u nějakého autoelektrikáře. Jinak jej dáš do konektoru airbagu, který jsi odpojil. ŘJ si pak myslí, že je připojena pyropatrona airbagu a je to v poho.
:!: V žádném případě ale neměřit odpor pyropatrony multimetrem - hrozí její odpálení!!!:!:
U Balíka přesně nevím, ale ŘJ se většinou nachází pod př. sedačkama nebo ve středovém tunelu.

P.S.: při odpojování a připojování airbagů nebo čidel je dobré odpojit -pól baterie, pro jistotu 8)
ok, díky asi budu muset navštívit nějakého schopného autoelektrikáře. Protože můj druhý problém je v tom, že nevím kde najít nějaké místo kde by se dala připojit signalizace z centrálního zamykání na blinkry. (při zamykání 2 bliknutí, při odemykání jedno bliknutí) :cry:
Suzuki Baleno Klub - http://sbk.zde.cz
rcph
Závislý diskutér
Příspěvky: 175
Registrován: čtv bře 30, 2006 5:15 pm

Příspěvek od rcph »

2 Marek: Nevím zda to půjde... nejsem si jistý zda má ŘJ centrálu výstup na blinkry :shock:
Suzuki Baleno Wagon 1,6 GLX
Marek
Závislý diskutér
Příspěvky: 276
Registrován: pát led 06, 2006 4:04 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek »

rcph píše:2 Marek: Nevím zda to půjde... nejsem si jistý zda má ŘJ centrálu výstup na blinkry :shock:
No já mám centrál dodělávaný. Mám od něho drát, do kterého jdou po otevření 2 impuzy, po zavření 1 impulz (nebo naopak), ale nevím kde v autě ho přopijit. Zkoušel jsem to na za zapínání vystražných blinkrů, ale nešlo to. :-(
Suzuki Baleno Klub - http://sbk.zde.cz
rcph
Závislý diskutér
Příspěvky: 175
Registrován: čtv bře 30, 2006 5:15 pm

Příspěvek od rcph »

2 Marek: mělo by to bez problémů fungovat, na několik aut jsme to montovali, jen najít ten správný drát :idea:
Suzuki Baleno Wagon 1,6 GLX
Marek
Závislý diskutér
Příspěvky: 276
Registrován: pát led 06, 2006 4:04 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek »

rcph píše:2 Marek: mělo by to bez problémů fungovat, na několik aut jsme to montovali, jen najít ten správný drát :idea:
No a neporadíš, kde ho v Balíkovi najít??
Suzuki Baleno Klub - http://sbk.zde.cz
rcph
Závislý diskutér
Příspěvky: 175
Registrován: čtv bře 30, 2006 5:15 pm

Příspěvek od rcph »

2 Marek: jsem teď nějakou dobu už mimo, musel bych skočit za bývalýma kolegama :x
Suzuki Baleno Wagon 1,6 GLX
Marek
Závislý diskutér
Příspěvky: 276
Registrován: pát led 06, 2006 4:04 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek »

rcph píše:2 Marek: jsem teď nějakou dobu už mimo, musel bych skočit za bývalýma kolegama :x
No kdyby jsi měl někdy cestu tak se můžeš zeptat, ale nespěchá to. Hlavně že to odemyká a zamyká :)
Suzuki Baleno Klub - http://sbk.zde.cz
Odpovědět