Rozvody - výměna

pedro
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 10, 2006 10:47 pm
Kontaktovat uživatele:

Rozvody - výměna

Příspěvek od pedro »

Tak si tak listuju v německý servisce našeho 5 dní starýho Wagonu z bazaru a ejhle ! Na konci je : NACHWEIS - kontrola, ZAHNRIEMEN GEWECHSELT : 9.02.2004 , 90.201 km.
Pokud jsem si to (s pomocí slovníku na Seznamu :P ) přeložil dobře je to: „Výměna rozvodového řemene” !

Tady překlad:
Zahnriemen, r - ozubený řemen
Zahnriemenantrieb, r - pohon ozubeným řemenem

To by i odpovídalo, servisák mi říkal, že se maj rozvody měnit u Suzuki po 90 tis...
Poraďte mi někdo.. Je to tak ? Vyrozumněl jsem dobře ? Teď má najeto 135 tisíc, tedy bych mohl s výměnou posečkat a udělat teď po koupi výměny náplní, filtrů, poladit brzdy atd...a za ušetřený prachy koupit třeba ten motorek na zadní stěrač, kterej je bohužel spálenej...

Díky za info
Petr
www.trekshop.cz - outdoorové vybavení
Reklama
 

Karel
Závislý diskutér
Příspěvky: 425
Registrován: stř lis 09, 2005 9:41 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel »

Tak to je fajn, to nejdůležitější má auto provedené :) , teď se můžeš věnovat tomu ostatnímu :)
Suzuki Baleno Wagon 1,6i GLX
peta.hvezda
Závislý diskutér
Příspěvky: 194
Registrován: úte pro 27, 2005 8:26 pm
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody - výměna

Příspěvek od peta.hvezda »

pedro píše:Tak si tak listuju v německý servisce našeho 5 dní starýho Wagonu z bazaru a ejhle ! Na konci je : NACHWEIS - kontrola, ZAHNRIEMEN GEWECHSELT : 9.02.2004 , 90.201 km.
Pokud jsem si to (s pomocí slovníku na Seznamu :P ) přeložil dobře je to: „Výměna rozvodového řemene” !

Tady překlad:
Zahnriemen, r - ozubený řemen
Zahnriemenantrieb, r - pohon ozubeným řemenem

To by i odpovídalo, servisák mi říkal, že se maj rozvody měnit u Suzuki po 90 tis...
Poraďte mi někdo.. Je to tak ? Vyrozumněl jsem dobře ? Teď má najeto 135 tisíc, tedy bych mohl s výměnou posečkat a udělat teď po koupi výměny náplní, filtrů, poladit brzdy atd...a za ušetřený prachy koupit třeba ten motorek na zadní stěrač, kterej je bohužel spálenej...

Díky za info
Petr
motorek na stěrače na Balíka mám doma, tak stačí dát vědět a pošlu ho.. :wink:
Bohuslav
Zkušený diskutér
Příspěvky: 77
Registrován: čtv črc 20, 2006 2:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bohuslav »

Já měnil rozvody teď při 190 tis.km a řemen už byl z druhé strany hezky popraskanej, takže měl nejvyšší čas. V neznačkovém servisu to vyjde asi na 3-4 tis.Kč
rcph
Závislý diskutér
Příspěvky: 175
Registrován: čtv bře 30, 2006 5:15 pm

Příspěvek od rcph »

...to jo :roll: ... ale spousta lidí si neuvědomí, že nejen počet km je důležitý, ale také stáří :!:
Suzuki Baleno Wagon 1,6 GLX
Martin_CV
Zkušený diskutér
Příspěvky: 65
Registrován: čtv srp 31, 2006 8:09 pm
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Martin_CV »

jo, stáří...předchozí majitel mi nechal stávající, že se na něj díval a je dobrý...takže mne zamrazilo, při pomyšlení, že se mi někde trhne... :shock: ....takže před technickou šel ven i s kladkou, mechanika od Fordu rozhodilo, jak je to jednoduchý a šikovný...ikdyž já měl pocit, jak když Hanzlík Svěrákovi opravuje trabanta v Slavnostech sněženek... :lol:
jinak mne mate, že občas se uvádí 90000 km interval, jindy 100 000 a taky jsem viděl 120 000 :idea:
Martin_cv
Baleno Wagon 1.6 GLX
rcph
Závislý diskutér
Příspěvky: 175
Registrován: čtv bře 30, 2006 5:15 pm

Příspěvek od rcph »

Suzuki používá standartně interval 100tis
Suzuki Baleno Wagon 1,6 GLX
Bobo
Zkušený diskutér
Příspěvky: 38
Registrován: pon srp 28, 2006 1:09 pm
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Bobo »

Tak jsem přes sobotu a neděli udělal rozvodovej řemen 1411,- a napínací kladka 853,- . Rozdíl žádný spíš prevence :wink:
Martin_CV
Zkušený diskutér
Příspěvky: 65
Registrován: čtv srp 31, 2006 8:09 pm
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Martin_CV »

prevence a hlavně klídek na duši...jen předoucí motor Balena :twisted:
Martin_cv
Baleno Wagon 1.6 GLX
peta.hvezda
Závislý diskutér
Příspěvky: 194
Registrován: úte pro 27, 2005 8:26 pm
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peta.hvezda »

tak já jsem na to koukal a stálo mě to 1990,- rozvodák, klíňák, práce a hned to je jistější.. :wink:
Pietro/Baleno/
Zkušený diskutér
Příspěvky: 80
Registrován: úte zář 06, 2005 7:48 am
Bydliště: Praha (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pietro/Baleno/ »

Rozvoďák....to mě ještě čeká,tatim tam mám asi 70 tisíc,tak ještě počkám
Chip
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 21
Registrován: pon říj 30, 2006 9:02 pm

Příspěvek od Chip »

Čau, mám najeto cca 75 tis. ale mám příručku od Suzuki a tam píšou, že by se měl rozvoďák vyměnit buď při 100 tis. nebo po 10 letech. A ten můj právě letos slavil 10 let, takže rozvoďák už mám koupenej ( 580 kč ) a kladku dokoupím a jde na výměnu.

Zdar Chip :D :P
rcph
Závislý diskutér
Příspěvky: 175
Registrován: čtv bře 30, 2006 5:15 pm

Příspěvek od rcph »

...kdyby měl každý Balík takového pána :wink:
Suzuki Baleno Wagon 1,6 GLX
Karel
Závislý diskutér
Příspěvky: 425
Registrován: stř lis 09, 2005 9:41 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel »

těch 10 let tam fakt píšou :?: Mám najeto jenom 51.000 km, ale těch 10 let mu taky bude, tak váhám, jestli je lepší 10 let starý originál nebo nový z druhovýroby... :?: Myslím, že ten z výroby těch 49.000 vydrží, no nevím :D
Suzuki Baleno Wagon 1,6i GLX
Chip
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 21
Registrován: pon říj 30, 2006 9:02 pm

Příspěvek od Chip »

Karle promiň, je tam pouze 100 tis. km, nevím jak jsem přišel na těch 10 let.

Ale taky se zeptám nemáte někdo zkušenosti se značkami rozvoďáků ? Jak je to s kvalitou ?

Chip
Odpovědět