Rozvody - výměna

rcph
Závislý diskutér
Příspěvky: 175
Registrován: čtv bře 30, 2006 5:15 pm

Příspěvek od rcph »

2 Chip: každé auto má určitý servisní interval, ten se udává v km a měsících, takže např. 10tis km nebo 12 měsíců - co nastane dřív :idea: z toho ti také vyplývají lhůty na kontroly nebo výměny. Jsou věci které stárnou ať jezdíš nebo ne, např. olej, brzdová kap., pryžové díly... a náklady na výměnu rozvoďáku jsou mizivé s porovnáním škod při jeho přetržení nebo přeskočení :roll:
Můj má podle servisní knížky 15tis nebo 12 měs... takže rozvoďák po 100tis nebo 7-mi letech
Suzuki Baleno Wagon 1,6 GLX
Reklama
 

Karel
Závislý diskutér
Příspěvky: 425
Registrován: stř lis 09, 2005 9:41 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel »

Tak ten rozvoďák pro jistotu vyměním, ale určitě za originál :) , kladky ale nechám, tam jsou podstatné ty kilometry :)
Suzuki Baleno Wagon 1,6i GLX
rcph
Závislý diskutér
Příspěvky: 175
Registrován: čtv bře 30, 2006 5:15 pm

Příspěvek od rcph »

...to já už mám jistotu... včera bylo auto na malé 120tis garančce a pro jistotu i s kontrolou rozvoďáku, je jako nový (byl měněný při 105tis) :D
Ale vyskočil jiný problém... bude potřeba vyměnit přední nápravnici :cry: v Suzuki se raději ani neptám na cenu, snad ji seženu jinak :roll:
Suzuki Baleno Wagon 1,6 GLX
Karel
Závislý diskutér
Příspěvky: 425
Registrován: stř lis 09, 2005 9:41 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel »

rcph píše:...to já už mám jistotu... včera bylo auto na malé 120tis garančce a pro jistotu i s kontrolou rozvoďáku, je jako nový (byl měněný při 105tis) :D
Ale vyskočil jiný problém... bude potřeba vyměnit přední nápravnici :cry: v Suzuki se raději ani neptám na cenu, snad ji seženu jinak :roll:
to není moc obvyklé měnit přední nápravnici, to někam někdy to auto spadlo, či co?
Suzuki Baleno Wagon 1,6i GLX
rcph
Závislý diskutér
Příspěvky: 175
Registrován: čtv bře 30, 2006 5:15 pm

Příspěvek od rcph »

...to si nemyslím... spodek je zdravý, bez koroze, nic poškozené a nápravnice také není poškozená, jen shnilá :roll: ... původně to vypadalo v poho na zavaření, ale sype se dál :cry:
Suzuki Baleno Wagon 1,6 GLX
Karel
Závislý diskutér
Příspěvky: 425
Registrován: stř lis 09, 2005 9:41 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel »

no to je teda fakt děs :cry: , to bude asi starost, protože většina Balen je bouraná na předek :( a sehnat nějakou dobrou levně bude asi kumšt...
Suzuki Baleno Wagon 1,6i GLX
rcph
Závislý diskutér
Příspěvky: 175
Registrován: čtv bře 30, 2006 5:15 pm

Příspěvek od rcph »

...no uvidím :roll:
Suzuki Baleno Wagon 1,6 GLX
rcph
Závislý diskutér
Příspěvky: 175
Registrován: čtv bře 30, 2006 5:15 pm

Příspěvek od rcph »

...tak sehnat starší nápravnici na Baleno je celkem horor :roll: ...zjišťuju, že je to slabé místo Balena a dost hnijou, takže je o zdravé velký zájem a nikde se dlouho neohřejou :?
Suzuki Baleno Wagon 1,6 GLX
Karel
Závislý diskutér
Příspěvky: 425
Registrován: stř lis 09, 2005 9:41 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel »

rcph píše:...tak sehnat starší nápravnici na Baleno je celkem horor :roll: ...zjišťuju, že je to slabé místo Balena a dost hnijou, takže je o zdravé velký zájem a nikde se dlouho neohřejou :?
to je mi líto, že jsem měl pravdu :(
Suzuki Baleno Wagon 1,6i GLX
lu
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 21
Registrován: pát kvě 19, 2006 1:08 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lu »

Když mluvíte o těch rozvodech... budu teď měnit filtry, náplně a rozvody. Prej kolem 10.000Kč si mam připravit. Kde shaníte díly? Jde mi o to že nejsem autiomechanik ani živnostník a na www.autokelly.cz mám prostě smůlu. dík
Baliiicek: RULEZ
Bohuslav
Zkušený diskutér
Příspěvky: 77
Registrován: čtv črc 20, 2006 2:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bohuslav »

Jestli si to budeš měnit sám, tak to akorát tak na vrakáči (i když rozvody je blbost), ale na webu autokelly mají info, že jsou především pro firmy, ale nikde nepíšou že výlučně, tak to můžeš zkusit. Na druhou stranu mě všechny tyhle blbosti přišly asi na 8, tedy materiál i práce, což mi přijde v poho
Chip
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 21
Registrován: pon říj 30, 2006 9:02 pm

Příspěvek od Chip »

lu píše:Když mluvíte o těch rozvodech... budu teď měnit filtry, náplně a rozvody. Prej kolem 10.000Kč si mam připravit. Kde shaníte díly? Jde mi o to že nejsem autiomechanik ani živnostník a na www.autokelly.cz mám prostě smůlu. dík
No a jaké máš s nimi problémy. Já jsem u nich kupoval rozvoďák a zadní tlumiče a úplně v poho. Rozvoďák 550,- a jedem tlumič zadní 1600,- . Za tyto ceny jsem ve Znojmě nesehnal nic.
rcph
Závislý diskutér
Příspěvky: 175
Registrován: čtv bře 30, 2006 5:15 pm

Příspěvek od rcph »

2 Chip: ...ty jsi měnil jeden tlumič :?: :roll:
Suzuki Baleno Wagon 1,6 GLX
Chip
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 21
Registrován: pon říj 30, 2006 9:02 pm

Příspěvek od Chip »

rcph píše:2 Chip: ...ty jsi měnil jeden tlumič :?: :roll:
Samozřejmě že jsem měnil oba zadní naráz, ale jeden mě vyšel na 1 600,-
rcph
Závislý diskutér
Příspěvky: 175
Registrován: čtv bře 30, 2006 5:15 pm

Příspěvek od rcph »

2 Chip: ...ufff...se mi ulevilo :lol:
Suzuki Baleno Wagon 1,6 GLX
Odpovědět