Baleno a spotřeba

Jenda666

Baleno a spotřeba

Příspěvek od Jenda666 »

Asi měsíc jsem majitelem S. B. kombi 16i a jsem trochu zmatený ze spotřeby. Dotankuji do plné a odečku km, z toho mi vychází někdy něco málo pod 6l a někdy i 10l / 100km, tyhle motory se mají prý držet víc v obrátkách - v jakých asi a případně i jiné postřehy. Můžete napsat i kdo za kolik jezdíte.
Jinak můj malý postřeh.. po 167tis km (rv. 1997) - po koupení, jsem trochu investoval a dost záleží od koho nové součástky kupujete. Např homokinetický kloub můžete mít za 6500Kč, nebo za 1800kč a to je pořádný rozdíl.. tak si dejte tu práci a hledejte..
Reklama
 

paja

Re: Baleno a spotřeba

Příspěvek od paja »

já se pohybuju s balenem kombi 1.6 kolem 6-7l na 100, ale při dálkovce to šlo dost pod 6. najezdil jsem už něco kolem 10 000 km a ani mi nepraskla žárovka a jediná rez je v hrdle nádrže. Nejvyšší krouťák je okolo 3-3500 o/min a v klidu to jede- teda dle mého názoru.Výkon vrcholí kolem 5500 asi, ale tam jsem ještě nemuse být. Jsem kliďas. :wink: :wink:
Lumpik

Baleno 1.3 16v

Příspěvek od Lumpik »

Zdravím všechny,
mam S Baleno 1.3i 16v r97, koupil jsem ho loni a mělo nějakých 98000 a stav tomu odpovídal, je to sportovní edice, ospojleovaná už od výroce, na 15ti palcových Borbetech. Mám nalítáno asi 17tisíc a jsem maximálně spokojený :lol: . Spotřeba se mi pohybuje okolo 6,5-8 litrů, dle stylu jízdy (někdy se jedu jen tak projet v 11 večer a to papká trochu víc :wink: ). Měnil jsem olej, filtr, rozvodák a bohužel Lamelu ve spojce (a hned dvakrát, protože mi přestalo těsnit gufero mezi převodovkou a spojkou, natelk tam olej a než jsem se vzpamatoval tak byla lamela v prdeli :cry: ). Podvozek mam až v překvapivě dobrém stavu až na lehce rezivy držák klimy :lol: . Myslím že je to auto bez investic, pokuď nás někdo nesestřelí. díval jsem se ale na crash testy a nějak moc dobře to nedopadlo :cry: , takže rada: žádné bourání. Jestli nkdo dáte nějaké rady co by se tak mělo ještě pi 117000km vyměnit tak budu moc rád.

Lumpik icq 244149168
Lumpik

Baleno 1.3 16v

Příspěvek od Lumpik »

Zdravím všechny,
mam S Baleno 1.3i 16v r97, koupil jsem ho loni a mělo nějakých 98000 a stav tomu odpovídal, je to sportovní edice, ospojleovaná už od výroce, na 15ti palcových Borbetech. Mám nalítáno asi 17tisíc a jsem maximálně spokojený :lol: . Spotřeba se mi pohybuje okolo 6,5-8 litrů, dle stylu jízdy (někdy se jedu jen tak projet v 11 večer a to papká trochu víc :wink: ). Měnil jsem olej, filtr, rozvodák a bohužel Lamelu ve spojce (a hned dvakrát, protože mi přestalo těsnit gufero mezi převodovkou a spojkou, natelk tam olej a než jsem se vzpamatoval tak byla lamela v prdeli :cry: ). Podvozek mam až v překvapivě dobrém stavu až na lehce rezivy držák klimy :lol: . Myslím že je to auto bez investic, pokuď nás někdo nesestřelí. díval jsem se ale na crash testy a nějak moc dobře to nedopadlo :cry: , takže rada: žádné bourání. Jestli nkdo dáte nějaké rady co by se tak mělo ještě pi 117000km vyměnit tak budu moc rád.

Lumpik icq 244149168
Karel

Příspěvek od Karel »

Mám Baleno Wagon 1,6i GLX a myslím si, že spotřeba kolem 8-9 litrů je naprosto normální. Není to žádný drobeček, tak nejde počítat se spotřebou jako třeba u Swiftu. Motor chce opravdu točit a pardoxně pokud se motor málo vytáčí, tak spotřeba skoro neklesne a motor se trápí. Malinko se mi ještě zvedla spotřeba po namontování al. kol 15" s pneu Nokian NRV 195/50 R15, ale jízdní vlastnosti a vzhled stojí za to :) Větší kola můžu rozhodně doporučit, auto je i stabilnější při vyšší rychlosti a komfort se přitom nezhoršil :) Trochu mi vadilo, že Baleno na tlumená světla moc nesvítí :( ale po namontování projektorových mlhovek Hella Micro DE je to vynikající (občas si přisvítím nepředpisově i bez mlhy, např. v lesních úsecích) :) , navíc to i velmi dobře vypadá, ty volné otvory v nárazníku po přídavných světlometech přímo volaly. Ještě mi vadily standartní houkačky, vydávaly trapný zvuk, asi na úrovni Trabantu. Tak jsem dopřál trochu luxusu a nechal namontovat komresorové houkačky Inpro od firmy Rieger. Mají krásný plný zvuk v akordu, který nejde přeslechnout, krásně se vejdou pod masku a jsou schválené pro provoz v ČR (na rozdíl od podobných s melodií). Ale to už jsem dost utekl od tématu spotřeby :D Karel
Zasa

Příspěvek od Zasa »

Mám Baleno sedan 1.6, spotřeba se pohybuje kolem 7 litrů a mohu potvrdit, že při (rozumnym) vytáčení motoru a sportovnější jízdě se moc spotřeba nemění, takže si to můžem v klidu užít.
Jedinej problém, kterej s Balenem mam, je že mi malinko teče do kufru a nemužu na to přijít, tak kdyby někdo věděl, sem s tim.
Palec

tesnie kufra

Příspěvek od Palec »

ak ty tece do kufra, bud si mal burane auto alebo skus pozret si mas dobru tesniacu gumu na hornej hrane.nam to tiez robilo mi sme mali baleno sedan1997 ale len pri silnejsich burkach.
Karel
Závislý diskutér
Příspěvky: 425
Registrován: stř lis 09, 2005 9:41 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel »

2 Zasa: Když teče do auta (do kufru nebo i do kabiny), tak je to problém, který se těžko vychytává :( Nejlepší je auto pomalu polévat vodou a pozorovat, kde přesně vytéká. Do kufru může zatékat pod těsnicí gumou, ale i kolem zadních lamp :( ale chce to řešit, protože zvlášť v zimě to může být zdroj počínající koroze :( Držím palce, ať to najdeš :) Karel
Suzuki Baleno Wagon 1,6i GLX
Zasa

Příspěvek od Zasa »

Dík moc za rady, teď začlo mrznout, tak počkám na oblevu. Nejni to nic vážnýho, ale když se mi tam nedávno namočili docela drahý mapy, tak mě to vyprovokovalo zeptat se na radu.
Karel
Závislý diskutér
Příspěvky: 425
Registrován: stř lis 09, 2005 9:41 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel »

2 Zasa: S oblevou počkej na Vánoce, to zase bude určitě alespoň 15 nad nulou :D Karel
Suzuki Baleno Wagon 1,6i GLX
peta.hvezda

Příspěvek od peta.hvezda »

Tak moje spotřeba je fakt různá, dostal jsem se na dálku pod 6 litrů :lol: , ale když si vezmu fakt těžký boty, tak není problém i přes 10 litrů.. :( Jo chtěl jsem se zeptat, když to do kopce hodně vytáčím, nebo když předjíždím, tak mě skoro spadne ručička palivoměru, ale když potom jedu v klidu, nebo z kopce na 5 rych.stupeň, tak se to zase srovná.. Dělá vám to taky?? :cry: :?
Jirka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 81
Registrován: ned pro 18, 2005 5:55 pm
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka »

pro Petr: taky mi to dělá, ale se spotřebou sem zcela spokojen na dálku se vejdu na 5,5l a při tý drsnější jízdě si řekne maximálně o těch 7l, ale to fakt musím tvrdou nohu :D
Jirka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 81
Registrován: ned pro 18, 2005 5:55 pm
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka »

pro Petr: taky mi to dělá, ale se spotřebou sem zcela spokojen na dálku se vejdu na 5,5l a při tý drsnější jízdě si řekne maximálně o těch 7l, ale to fakt musím tvrdou nohu :D
petr.hvezda

Příspěvek od petr.hvezda »

Pro Jirku: Moc Díky, už jsem myslel, že s tím něco mám... :lol:
Jirka D

Baleno a spotřeba

Příspěvek od Jirka D »

Zdravím všechny Baleňáky.
Vlastním sedana 1,3 16V , rok výroby 96 a spotřeba je kolem 6,5 - 7 l. Nejezdím pomalu a tak jsem spokojenej.
Po koupi jsem vyměnil olej, svíčky a vzduchový filtr a dodnes jezdím bez problémů.
Mohu jen doporučit.

Sice odbočím od tématu, ale ten sraz by nebyl vůbec špatná věc.

Čau Jirka D
Odpovědět